Znalostní test
www.youtube.com/user/5minonlineTV
  • www.euregioegrensis.de
  • www.euroregion-erzgebirge.de

Navažte kontakt se sousedy!

V době realizace projektu od 01.10.2010 do 01.10.2011 budou na portále www.5min-online.eu měsíc co měsíc doplňovány informace a kontaktní databanky k volnému použití. V první fázi se bude jednat o informace a data z oblasti pohraničí, z pohraničních částí krajů Vogtlandkreis, Erzgebirgskreis, Mittlerer Erzgebirgskreis, Landkreis Mittelsachsen, Landkreis Sächsische Schweiz / Osterzgebirge, Landkreis Bautzen, Landkreis Görlitz a na české straně především z oblasti celého Ústeckého kraje. Kontaktní databanky budou obsahovat kontakty a informace z oblastí měst i obcí, infrastruktury, hospodářství a pracovního trhu, z oblasti vzdělávání i sociálních zařízení, neziskových organizací a z kultury.

Hlavní primární oblast projektu je na mapě označena modrou barvou. Na české straně zahrnuje region Ústí s okresy Chomutov, Most, Teplice, Ústí n. Labem, Děčín, Louny und Litoměřice. Na německé straně se jedná o převažující části příhraničních okresů Erzgebirgskreis, Mittelsachsen, Sächsische Schweiz Osterzgebirge, Bautzen und Görlitz.

Vedlejší, sekundární oblast je označena světle modrou (Česká republika) a světle žlutou (Německo) barvou. (Předpis EU- Cíl3: vývoj projektu je v tomto případě omezen max. na výši 20% z rozpočtu projektu. Tyto oblasti byly na německé straně definovány před územní reformou v roce 2008.)